>Ebedi Günışığı.

>
O’nsuz olma değil de O’nla olma düşüncesinde boğulurken buldu kendini.

Sanki beyni arkada çalan şarkıya ayak uydurmak ister gibi düşünceden düşünceye atlayıp duruyordu. Bir hikayeyi tüm bakış açılarından inceliyor gibiydi. Etrafını incelemeye ve beynini her şeyden uzaklaştırmaya çabaladı. Başaramayacağını anladığında gecenin geç vakitlerini vuruyordu duvardaki saat. Yelkovanı takip etmeye çalışırken birden gözleri karardı. Sanki küçük siyah noktalar gözünün önünde uçuşuyor ve büyüyüp küçülüyorlardı.

Farkındalığını pencereden dışarı yoğunlaştırdı. Her yerin karanlık olmasının sebebini perdeleri örtmüş olmasında buluyordu. Belki de saplandığı delikten dışarı çıkmalıydı.

Ağır adımlarla pencere pervazına yaklaştı. Perdeleri çekip açtığındaysa karanlığın sebebini güneşe bağlamıştı. Bu kez de akrebe gözünü dikti. Çıkmaz sokaklarda dolanan beyni, artık evden çıkma saatinin geldiğini söyledi sessizce. Önce beynini duymazdan gelmeye çalıştı. Küçük siyah noktalar yeniden belirmeye başlayınca, içi binbir türlü ıvır zıvırla dolu olan çantasını kaptığı gibi kırmızı ahşap kapıya yöneldi.

Merdivenlerden sanki gözleri kapalı iniyordu. Işığı yakmadığı için kendine küfürler yağdırdı. Tam düğmeye uzanacağı sırada ”Belki o da tam şu anda bir yerde, biriyle, bir ışığı yakmaya çalışıyordur.” dedi . Kendine engel olamadı. Ve karanlıkta görünen fosforlu düğmede, ojeli tırnaklarını uzunca bir süre bekletti. Işık yeniden söndüğünde beyninin ona oyunlar oynadığını anlayıp düğmeden uzaklaşarak hızlı adımlarla, düşmemeye çalışarak apartmandan çıktı.

Geceye kusuyormuş gibi hissetti kendini. Saf nefret doluydu. İnsanlarsa sokakta saatin geç olmasına aldırmadan iğrenç gülümsemeleriyle yürüyorlardı. Sokaklardan nefret etti. Oysaki önceden ne çok severdi..

This entry was posted in kısa kısa. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s