>Bir dizi dizi.

>
Jem – Maybe I’m Amazed.

Bu hafta izlediğim tüm dizileri kaçırdım. Aslında tam olarak kaçırdım denemez, izlemek istemedim diyelim. Salı ve cuma. Gossip Girl ve One Tree Hill.

Diziler ki özellikle OTH ve OC gibileri hayatımda kitaplardan sonra ilk sırada yer alır. Televizyon için aptal kutusu deriz ama bence dizilerin ve filmlerin kitaplar kadar insanlara öğrettiği şeyler vardır. Tabi alınması gereken mesajı, anlaşılması gereken ayrıntıları alanlara..

The OC’yi izlediğim dönem, annemle babamın ayrılma dönemine denk geliyordu. Marissa’nın annesiyle yaşadıklarını annemle olan ilişkime benzetirdim. Belki de öyle kabullenebildim boşanmalarını. Abartısız her bölümde ağlardım. Ki düşün bu bölümlerin günde 3 kere tekrarını verirlerdi, onları da izler onlarda da ağlardım. Bir de haftasonu tekrarları vardı tabi. İnsanların yanında ağlayan bir insan değilimdir, ailemin yanında da ağlamaktan çekinirim aslında. OC benim kaçışım olurdu. Dizi başladığında telefonumu kapar, kanepeye geçer, beynimdeki gerçek hayata dair her ayrıntıyı silerdim. Kendimi tüm karakterlerin yerine tek tek koyar, yaşadıkları hüznü aynı şekilde ben de yaşar. Yaşadıkları sevinci de paylaşır ve kimi zamanlar sevinçten bile ağlardım. -Yazdıklarımı okudum da psikolojik bir travmadaymışım yahu :D-

Neden dengesiz hallerde olduğumu anlamışsındır herhalde blog. Düşün artık dizi izlerken bu hale geliyorum, film izlerken de, kitap okurken de. Tüm bunları yapmıyorum, tüm bunları yaşıyorum resmen.

OTH’e gelirsek eğer..
Hayatımın anlamı desem yeridir. Brooke Davis benim. 😀 Karakterimi alıp diziye koymuşlar yani o kadar benzeşiyoruz. Hal böyle olunca dizinin bir bölümünü bile kaçırmışlığım yoktur. Ta ki bugüne kadar, neyse internetten izleyeceğim.

Müzik arşivim de tüm bu diziler sayesinde gelişti.

Ayyy seviyoruum yahu. Dizi izlemeyi de, dizideki yakışıklıları kesmeyi de, acaba benim de hayatım böyle olur mu diye düşünmeyi de.. Her bir şeyi.

Dizikolik Brida televizyon başından bildirdi.

This entry was posted in deli brida, one tree hill, the oc. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s