>Küçük ayrıntılar.

>

Say, say, say,
What you want
But don’t play games with my affection.

Take, take, take,
What you need

But don’t leave me with no direction.


Aslında şu an çok amaçsızım. Hem de çok. Fat, ona tripli olduğumu düşünüyor. Ya da kızgın olduğumu falan.. Halbuki elimde olmadan yapıyorum bunları. Yani ”Hadi, bugün şuna küseyim, şuna bir şey yapayım!” demiyorum. Kendiliğinden oluyor. Bazen hiç konuşmak istemiyorum, her kimle olursa olsun tek kelime etmemek.. Ama ben böyle yaptığımda en yakın arkadaşlarım bana tavır alıyorlar, biliyorum onlar da endişe ediyorlar bu hallerimden. ”Neyin var, ne oldu?” diye soru yağmuruna tutuyorlar ama bir şey olduğu yok ki bana.

Diyorum tuhaf kalpli biriyim ben. Kimi zamanlar susmak istiyorum, kimi zamansa bağırmak. Her sustuğumda bir şeye üzülmüş ya da canım bir şeylere sıkılmış olmuyor ki. Böyleyim ben. Gel-gitli bir kalbim var, evet. Boşken boşumdur, anlamıyorlar.

Onları kırmamak adına gülümsüyorum, konuşuyorum, kahkaha atıyorum. Sadece biraz sessizlik ve huzur aradığım. Ben böyle de mutluyum. Diğer zamanlardan daha çok belki de. MUTLUYUM. Bu hallerimden, kelimesizliğimden, olgunluğumdan, çocukluğumdan.. Bu vakitlerde bana soru sorulmasını sevmiyorum mesela. ”Neyin var?” sorusuna ”Yok bir şeyim.” dediğimde onları geçiştirdiğimi düşünüyorlar ama bilmiyorlar ki gerçek anlamda iyiyim ben, yok bir şeyim. Onlar böyle yaptıkça daha çok sarılıyorum maskeler ardına, daha çok samimiyetten uzak gülümsemeler takınıyorum.

Bana küstüklerinde ya da trip attıklarında doğruyu söylemek gerekirse işime geliyor. Böylece konuşmuyorlar, sorulara boğmuyorlar. Yalnızlığımla kalıyorum. Mutlu oluyorum. Tamamen hayatımdan çıksınlar hiçbir şekilde istemem ama bazen de insan yalnız kalmalı değil mi canım? Sürekli gülemez ya insan.

Neyse en azından şimdi gülüyorum, biraz içimi döktüm.
Günlükvari bir havası oldu bu yazının.

This entry was posted in arada yazarım, brida, fat. Bookmark the permalink.

2 Responses to >Küçük ayrıntılar.

  1. Tarık IRMAK says:

    >Çok başarılı bir blog.

  2. Brida.~ says:

    >Teşekkürler 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s